Informacje o Monevia factoring - Najlepsze firmy pożyczkowe

9 /10 644 opinie
Monevia factoring
-
- dni
MIN KWOTA:
-
MAX KWOTA:
-
MIN OKRES:
-
MAX OKRES:
-
MAX RRSO:
-
PROWIZJA
-
OPROCENTOWANIE
-
RATA
-

Pożyczki Monevia - recenzje

Alternatywą dla problemu opóźnionych płatności za faktury jest faktoring. Jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów na polskim rynku, specjalizujących się w tej dziedzinie, jest firma Monevia. Oferuje ona usługi faktoringu mikro, umożliwiającego skup pojedynczych faktur od firm w pełni online, bez zbędnych procedur formalnych.

Monevia – rewolucja w finansowaniu faktur

Monevia to innowacyjna firma fintechowa, która specjalizuje się w mikrofaktoringu i odnotowuje dynamiczny wzrost na rynku, osiągając nawet 40% rocznie. Mikrofaktoring, znany również jako faktoring online lub finansowanie faktur, to usługa polegająca na natychmiastowej wypłacie gotówki za fakturę, jeszcze przed terminem płatności. Dzięki temu wystawca faktury otrzymuje bezzwłoczne środki pieniężne, eliminując konieczność oczekiwania na długotrwałe przekazywanie płatności. Jedynym kosztem dla przedsiębiorcy jest niewielka prowizja, która zostaje potrącona przez Monevia w dniu transakcji.

Tradycyjny faktoring jest dostępny dla przedsiębiorstw o określonym obrocie i dotyczy wybranych kontrahentów, zazwyczaj wymagając wcześniejszych deklaracji dotyczących liczby finansowanych faktur lub kontrahentów. Natomiast mikrofaktoring oferowany przez Monevia daje pełną swobodę decyzji przedsiębiorcy dotyczącą wyboru faktur do finansowania. Nie ma żadnych wymogów co do liczby faktur czy długoletnich umów współpracy. Przedsiębiorca może sfinansować pojedyncze faktury o wartości już od 2500 zł. Oznacza to również, że nie ma ograniczeń dotyczących płynności działalności biznesowej – mikrofaktoring może być wykorzystany zarówno przez początkujące start-upy, duże firmy, jak i przedsiębiorstwa z przejściowymi trudnościami finansowymi. Monevia oferuje kompleksową obsługę biznesową, zapewniając szereg pakietów i specjalistycznych usług związanych z obsługą faktur.

Faktoring w Monevia: krok po kroku do szybkiej sprzedaży faktur

Masz fakturę z odroczonym terminem płatności (od 7 do 90 dni) i chciałbyś ją sprzedać przed upływem terminu płatności? Monevia ma rozwiązanie dla Ciebie. Jak to zrobić? Sprzedaż faktur w Monevia jest łatwy i szybki. Wystarczy przygotować swoje dokumenty tożsamości, numer NIP oraz potwierdzenie przelewu do ZUS/US z ostatnich 3 miesięcy. Następnie wykonaj następujące kroki:

Zarejestruj się na platformie Monevia.

Otrzymasz bezpłatny limit kredytowy (faktoringowy) w wysokości 50 000 złotych brutto. Ten limit może zostać później zwiększony nawet do 350 000 złotych lub więcej.

Prześlij swoją fakturę elektronicznie na platformę (zdjęcie lub plik PDF). Monevia zaproponuje Ci wykup faktury w pełnej wartości brutto, czyli 100% jej wartości.

Po zatwierdzeniu transakcji na platformie Monevia, otrzymasz środki z faktury natychmiastowo - nawet bez konieczności oczekiwania na sesje bankowe, jeśli zdecydujesz się na szybki przelew.

Dzięki faktoringowi w Monevia sprzedaż faktur staje się prostym procesem, który pozwoli Ci szybko otrzymać środki pieniężne za Twoje faktury.

Dostęp do faktoringu w Monevia: kto może skorzystać?

Monevia, nowoczesna platforma finansowania faktur, oferuje łatwe i intuicyjne narzędzie dodatkowego finansowania dostępne bez przerwy. Sytuacja finansowa Twojej firmy nie jest szczegółowo badana przez Monevia. Faktoring mogą skorzystać:

Jednoosobowe działalności gospodarcze oraz inne podmioty gospodarcze, takie jak spółki osobowe czy spółki kapitałowe.

Firmy zarejestrowane w Polsce, które są aktywnymi płatnikami VAT.

Firmy, których właściciel lub reprezentant jest obcokrajowcem.

Warunki, które musi spełniać faktura objęta faktoringiem to:

Termin zapłaty wynoszący od 7 do 90 dni.

Wystawienie faktury na polskiego kontrahenta.

Waluta faktury: PLN lub EUR.

Kwota faktury wynosząca co najmniej 2500 złotych.

Monevia zapewnia elastyczne finansowanie faktur dla różnych podmiotów gospodarczych, bez względu na ich sytuację finansową i narodowość właściciela lub reprezentanta firmy.

Monevia – wykup faktur jako elastyczne rozwiązanie finansowe

Sprzedaż faktur w Monevii stanowi elastyczną alternatywę dla konwencjonalnych pożyczek i kredytów. Proces ten jest prosty i wygodny, odbywając się w całości online. Niezależnie od Twojej zdolności kredytowej, Monevia ocenia wiarygodność finansową płatnika faktury, co stawia to rozwiązanie poza tymi tradycyjnymi wymogami. Nie są również wymagane żadne zabezpieczenia majątkowe, a środki uzyskane z wykupu faktury mogą być przeznaczone na dowolny cel.

Oprócz korzyści finansowych, faktoring posiada także inne zalety, które wykraczają poza sferę czysto pieniężną. Faktor dostarcza informacje o wiarygodności finansowej kontrahentów, co wpływa na poprawę terminowości płatności. Ponadto, korzystanie z usług faktoringowych często okazuje się tańszą opcją niż krótkoterminowe pożyczki. Również warto zauważyć, że Monevia nie nalicza żadnych dodatkowych opłat czy prowizji za opóźnienia w płatności faktur, nawet jeśli przekraczają one termin o 30 dni!

Wykup faktur w Monevii to elastyczne rozwiązanie finansowe, które umożliwia uniknięcie tradycyjnych pożyczek i kredytów, a jednocześnie zapewnia dodatkowe korzyści zarówno pod względem finansowym, jak i operacyjnym dla przedsiębiorstwa.

Unikalne zalety Monevia

Szybka wypłata środków: Twoje pieniądze są dostępne natychmiast po zatwierdzeniu transakcji.

Całkowicie online: Wszystkie formalności załatwisz wygodnie przez internet, bez zbędnych wizyt w biurze.

Bez sprawdzania BIK: Monevia nie sprawdza Twojej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej.

Jeden koszt: Prowizja za usługę obejmuje cały proces finansowania i może być rozliczona jako koszt podatkowy.

Konkurencyjne koszty: Koszt uzyskania finansowania faktur w Monevii jest porównywalny do tradycyjnych pożyczek, umożliwiając Ci oszczędności.

Finansowanie całej faktury brutto: Monevia oferuje wykup faktur w pełnej wartości brutto, bez konieczności oczekiwania na zaliczki.

Elastyczne kwoty: Bez względu na to, czy potrzebujesz wykupić fakturę o wartości 2500 zł czy 50 000 zł, Monevia obsługuje różnorodne kwoty.

Ograniczenia Monevia

Monevia - rozwiązanie faktoringowe, które nie pozwala na rolowanie długu. 

Informacje

NAZWA FIRMY

Monevia Sp.Z.o.o.

ADRES

ul. Słowackiego 1

85-008 Bydgoszcz

TELEFON

(52) 525 77 10

ADRES E-MAIL

[email protected]

GODZINY PRACY

Poniedziałek-Piątek: 8:00-16:00

Weekend: nieczynne