Informacje o Wise - Najlepsze firmy pożyczkowe

9 /10 644 opinie
Wise
-
- dni
MIN KWOTA:
-
MAX KWOTA:
-
MIN OKRES:
-
MAX OKRES:
-
MAX RRSO:
-
PROWIZJA
-
OPROCENTOWANIE
-
RATA
-

Oferty Wise - recenzje

Dynamiczny rynek usług finansowych przyciąga wiele osób pracujących poza granicami kraju, które szukają skutecznych sposobów otrzymywania wypłat lub przekazywania środków finansowych swoim bliskim. Wśród różnych opcji dostępnych na rynku, coraz większą popularność zdobywają kantory internetowe oraz inne instytucje umożliwiające tanie przewalutowanie i transfer walutowy. Jednym z polecanych wyborów jest platforma Wise (dawniej znana jako TransferWise). Jak funkcjonuje ta firma? Czy jest bezpieczna? Jakie prowizje są pobierane? Wszystkie te informacje znajdziesz w poniższym artykule.

Wise (dawniej znany jako TransferWise) - czym jest?

Początki tej firmy mają klasyczną historię. Dwaj Estończycy pracowali w Londynie i co miesiąc przesyłali pieniądze do swoich bliskich w tradycyjny sposób. Zniecierpliwieni długim czasem trwania i wysokimi kosztami postanowili stworzyć firmę, która uprości ten proces. W ten sposób, w 2011 roku, powstała marka, która obecnie obsługuje miliony klientów na całym świecie. Podobna historia dotyczy również firmy TransferGo.

Ich celem było zapewnienie tańszego sposobu przesyłania pieniędzy za granicę. Osiągnęli to, eliminując fizyczne biura obsługi klienta. Dzięki temu oszczędnościom, mogli zaoferować usługi przekazu zagranicznego nawet ośmiokrotnie tańsze niż te dostępne w banku.

Co warto wiedzieć o Wise (dawniej TransferWise)?

 • Firma istnieje od 2011 roku.
 • Obsługuje około 10 mln klientów.
 • Miesięcznie przesyła 5 mlrd euro.
 • Klienci oszczędzają rocznie 1.5 miliarda euro na przekazach.
 • Obsługuje ponad 1300 par walutowych.
 • Posiada 14 oddziałów na całym świecie 
 • Usługi firmy są dostępne zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców.
 • w 2021 roku, TransferWise został przemianowany na Wise. Zmiana ta wiąże się z planami rozszerzenia oferty firmy.

Korzyści płynące z korzystania z Wise

Przy wyborze rozwiązania do międzynarodowych przelewów pieniężnych zawsze warto zapoznać się z korzyściami oferowanymi przez daną instytucję. Jeśli rozważasz skorzystanie z Wise, poniżej znajdziesz listę, która pomoże Ci ocenić, czy ich usługi spełniają Twoje oczekiwania.

 1. Niskie koszty. Wise oferuje bardzo atrakcyjne ceny, a szczegóły znajdziesz w dalszej części tekstu.
 2. Szybkie przelewy. Pieniądze na koncie odbiorcy mogą pojawić się nawet tego samego dnia (ponadto 25% przelewów w GBP i EUR jest realizowanych natychmiastowo). Wyjątkiem są przelewy do Stanów Zjednoczonych, które mogą zająć do czterech dni roboczych.
 3. Brak ukrytych kosztów. Transparentność opłat to jedna z głównych zalet Wise - wszystkie opłaty są jasno określone, dzięki czemu dokładnie wiadomo, ile i za co się płaci.
 4. Bezpieczeństwo. Wise (dawniej TransferWise) działa zgodnie z tymi samymi regulacjami co banki, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa.
 5. Wygodne użytkowanie. Zarówno wersja desktopowa, jak i mobilna aplikacja są niezwykle łatwe w obsłudze. Intuicyjny interfejs sprawia, że wszelkie operacje są szybkie i wygodne.

Przelewanie pieniędzy za pomocą Wise - Proces krok po kroku

Dowiedz się, jak założyć konto i przeprowadzać przelewy pieniężne w prosty sposób. Pomysłodawcy Wise postawili przede wszystkim na łatwość obsługi, co odzwierciedla się już na etapie zakładania konta na platformie. Otwarcie konta jest proste - wystarczy podać adres e-mail lub skorzystać z istniejącego konta Apple, Google lub Facebook. To wszystko, co jest potrzebne. Następnie możemy przystąpić do tworzenia przelewów:

 1. Podajemy kwotę i wybieramy walutę. Kurs wymiany jest gwarantowany, a opłaty są widoczne.
 2. Wprowadzamy dane odbiorcy.
 3. Wysyłamy przelew bezpośrednio na konto, co oznacza, że odbiorca nie musi posiadać konta w Wise.

Różnorodne możliwości Wise - Wirtualny portfel i jego funkcje

Aby skorzystać z dodatkowych funkcji udostępnianych przez portal, konieczne jest zweryfikowanie swoich danych. Wysyłamy skan dowodu tożsamości (dowód osobisty lub paszport) i oczekujemy na potwierdzenie oraz pełen dostęp do Wise (d. TransferWise). Ten proces zajmuje kilka dni roboczych.

Co otrzymujemy w zamian? Przede wszystkim dostęp do wirtualnego portfela. Dzięki niemu możemy posiadać konto do otrzymywania, przechowywania i przewalutowywania ponad 50 walut. To naprawdę szeroki wybór. Co więcej, dla PLN, USD, EUR, GBP oraz dolarów australijskich, nowozelandzkich i singapurskich otrzymujemy rachunki z danymi lokalnego konta bankowego. Tworzenie nowego portfela walutowego zajmuje dosłownie kilka sekund.

Wirtualny portfel można doładować w dowolnym momencie, jednak warto pamiętać, że możliwe jest to tylko z konta, które ma te same dane, które podaliśmy podczas rejestracji w Wise. Nawet jeśli chcielibyśmy wpłacić środki od najbliższej rodziny, nie będzie to możliwe. Jedyną opcją w takim przypadku jest dokonanie przelewu na jedno z kont w naszym portfelu. Natomiast właściciel konta może łatwo tworzyć listę odbiorców, co umożliwia wygodne przesyłanie pieniędzy na dowolne konto z poziomu portfela w zaledwie kilka sekund.

Zalety bezpłatnej karty debetowej Wise

 

Korzystając z usług Wise (d. TransferWise), istnieje również możliwość skorzystania z bezpłatnej karty debetowej MasterCard® o unikalnym hasle "Hello World". Poniżej przedstawiamy kilka jej zalet:

 1. Płatności w obcych walutach w portfelu bez dodatkowych kosztów.
 2. Darmowe wypłaty z bankomatów do 200 funtów miesięcznie.
 3. Automatyczne przewalutowanie po uśrednionym kursie wymiany walut.
 4. Niewielka opłata za przewalutowanie, w przedziale od 0,35% do 2%.

Dodatkowo, warto pobrać aplikację mobilną dostępną na platformy iOS i Android, która oferuje te same możliwości co strona internetowa, takie jak wysyłanie pieniędzy, zmiana limitów czy blokowanie karty. Aplikacja pełni również funkcję zabezpieczenia przed potencjalnymi włamaniami. Podczas logowania na stronę często pojawia się informacja w aplikacji, która wymaga potwierdzenia od właściciela konta, aby uzyskać dostęp.

Bezpieczeństwo w Wise - opinie i zaufanie

Wise (dawniej TransferWise) cieszy się reputacją bezpiecznej instytucji finansowej. Podejście do bezpieczeństwa jest porównywalne do standardów obowiązujących w bankach. Zgodnie z rygorystycznymi przepisami, Wise (d. TransferWise) działa w oparciu o uregulowania obowiązujące w Wielkiej Brytanii. Możesz być spokojny, ponieważ twoje pieniądze są chronione na poziomie bankowym, a opłaty za transakcje są niskie.

Potwierdzeniem bezpieczeństwa jest zaufanie ponad siedmiu milionów klientów na całym świecie, którzy zdecydowali się skorzystać z usług Wise. Dodatkowo, wysoka wiarygodność instytucji wynika z faktu, że Wise zatrudnia blisko półtora tysiąca pracowników w różnych biurach rozlokowanych na różnych kontynentach.

Koszty korzystania z Wise - przejrzystość i oszczędność

Korzystanie z Wise jest opłacalne - to można powiedzieć wprost. Opłaty są niższe niż w tradycyjnych bankach oraz konkurencyjnych firmach, takich jak PayPal. Celem Wise jest zapewnienie najniższych kosztów i uczciwości. Dzięki temu możemy mieć pewność, że z góry wiemy, ile zapłacimy i że kurs przewalutowania jest najkorzystniejszy (instytucja korzysta z uśrednionych kursów). Nie ma ukrytych opłat ani prowizji.

Opłaty za międzynarodowe przelewy są zróżnicowane i zależą od zestawienia walut. W przypadku Wise, które obsługuje ponad 1300 kombinacji walutowych, niemożliwe jest wymienienie wszystkich kosztów. Pełną listę opłat można znaleźć na stronie internetowej tej platformy finansowej.

Wise - wnioski

Siedem milionów klientów potwierdza: Wise (d. TransferWise) to pewny wybór. Spośród nich prawie 120 tysięcy oceniło tę platformę na 4,7/5 w serwisie Trustpilot. Ich opinie są godne uwagi, ponieważ Wise nie tylko zapewnia wygodne i proste narzędzie do międzynarodowych przelewów, ale przede wszystkim jest transparentne i bezpieczne. Klient już na początku wie, ile zapłaci za transfer środków.

Co równie istotne, wszystkie transakcje odbywają się szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z wirtualnego portfela, który praktycznie staje się wielowalutowym kontem o nieograniczonych możliwościach.

Wise (d. TransferWise) to doskonały wybór dla osób, które chcą wygodnie zarządzać swoimi finansami online. W szczególności osoby pracujące za granicą lub współpracujące z zagranicznymi pracodawcami, którzy otrzymują wynagrodzenie w obcej walucie, powinny zwrócić uwagę na tę firmę.

Wady Wise

Rozpocznijmy od negatywów, ponieważ jest ich mniej.

 • Brak możliwości przesyłania gotówki. Wise to wyłącznie firma działająca online.
 • Brak placówek stacjonarnych. Niestety, nie ma możliwości odwiedzenia oddziału. Mimo istnienia kilkunastu biur w różnych krajach, obsługa klienta odbywa się tylko zdalnie.

Korzyści Wise

 • Bezpieczeństwo. Możemy być pewni, że nasze pieniądze są w bezpiecznych rękach.
 • Duży wybór przelewów. Ponad 1300 zestawień walutowych sprawia, że Wise jest jedną z najbardziej wszechstronnych platform płatniczych.
 • Wirtualny portfel. Daje nam wygodę zarządzania naszymi środkami, a także otrzymujemy kartę debetową z obsługą Apple Pay i Google Pay.
 • Obsługa klienta. Pomimo zdalności, jest ona na najwyższym poziomie. Możemy skontaktować się mailowo lub telefonicznie, również w języku polskim.
 • Wygodne użytkowanie. Zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna są intuicyjne, co umożliwia szybkie wykonywanie operacji z dowolnego miejsca na świecie.
 • Atrakcyjne ceny. To jest kluczowa kwestia. Przy międzynarodowych przelewach ważne są opłaty, które ponosimy. W przypadku Wise są one bardzo konkurencyjne, nawet o 8% niższe niż w innych firmach tego typu.

Informacje

Wise Europe SA jest spółką zarejestrowaną w Belgii pod numerem 0713629988, a jej siedziba mieści się pod adresem: Avenue Louise 54, Room s52, 1050 Bruksela, Belgia. Wise jest instytucją płatniczą autoryzowaną przez Belgijski Bank Narodowy (ang. National Bank of Belgium).